تماس با پشتیبان

لطفا کلیک کنید info@vasighemelki.com

آیا شما از مهم ترین قوانین مربوط به اجاره سند برای وثیقه زندانی اطلاع دارید؟ با ما همراه باشید.

در این مقاله با بررسی موضوع اجاره سند برای وثیقه زندانی با شما همراه خواهیم بود.

امروزه با توجه به وجود مشکلات مختلف افراد به دلایل متفاوتی به دادگاه احضار شده و در نتیجه ی این احضار امکان بازداشت و زندانی شدن نیز وجود دارد. هنگامی که حکم زندان و یا بازداشت فردی برای ادامه ی بازرسی های مورد نیاز و بررسی پرونده صادر می شود، امکان آزادی فرد با ارائه ی وثیقه وجود دارد. افراد بسیاری وجود دارد که وثیقه مورد نیاز را با ارزش مشخص شده در دسترس ندارند، چنین افرادی می توانند با استفاده از راهکار اجاره سند برای وثیقه زندانی اقدام به آزادی فرد مورد نظر نمایند.

در ادامه شما را با مهم ترین نکات و قوانین موجود در ارتباط با اجاره سند برای وثیقه زندانی آشنا خواهیم کرد.

اجاره سند برای وثیقه زندانی

ضمانت در اجاره سند برای وثیقه زندانی به چه صورت انجام می شود؟

در بسیاری از موارد به دلایل گوناگون افراد به اجاره سند برای وثیقه زندانی نیاز دارند تا فرد متهم و یا زندانی را آزاد کنند. البته هر متهمی حکم آزادی را با ارائه ی وثیقه به دادگاه دریافت نمی کند و این امکان را بازپرس پرونده با بررسی های انجام شده در پرونده و تشخیص خود صادر می کند.

هنگامی که به فرد زندانی این امکان داده شد تا با ارائه وثیقه ای با ارزش مشخص، از زندان آزاد شود، او برای به دست آوردن آزادی خود باید وثیقه را به دادگاه ارائه دهد. خب در صورتی که فرد متهم وثیقه مورد نظر را در دسترس نداشته باشد، برای به دست آوردن آزادی خود سعی در تهیه و اجاره سند تجاری برای وثیقه زندانی و یا اجاره وثیقه ملکی و یا هر نوع سند دیگری با ارزش مشخص شده می کند.

یکی از مهم ترین نکته هایی که در این ارتباط وجود دارد این است که صاحب سند، سند را بدون دریافت هیچگونه ضمانتی به فرد متهم نمی سپارد. تمامی شرکت هایی که در زمینه ی اجاره سند برای وثیقه زندانی فعالیت دارند نیز بدون هیچگونه قرارداد و یا ضمانتی، سند را به فرد متهم ارائه نمی دهند و حتما از او و یا خانواده ی او یک ضمانت قابل قبول دریافت می کنند. برای اطمینان بیشتر صاحب سند بهتر است هنگام بستن قرارداد چند شخص به عنوان ضامن معتبر حضور داشته باشند.

فرآیند اجاره سند برای وثیقه زندانی شامل چه مراحلی است؟

هنگامی که دادگاه اجازه ی ارائه ی وثیقه و آزادی متهم یا زندانی را صادر می کند، فرد متهم و یا خانواده ی او می توانند فعالیت های شرح داده شده درقسمت زیر را جهت ارائه وثیقه به دادگاه انجام دهند.

 • این موضوع درست است که شرکت های معتبر و مطمئنی در زمینه اجاره سند برای وثیقه زندانی فعالیت دارند اما همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که اجاره سند از افراد نزدیک و آشنایان بسیار بهتر و معقول تر از اجاره از افراد غریبه و شرکت ها می باشد.
 • در صورت عدم وجود سند در بین آشنایان و نزدیکان باید از یک مرکز و شرکت قانونی وثیقه را اجاره کرد. برای به دست آوردن اطلاعات درستی در ارتباط با قیمت اجاره سند برای وثیقه زندانی با یک کارشناس و یا مشاور حقوقی دادگستری ماهر و با تجربه مشورت کنید.
 • می توانید مسائل مربوط به تهیه ی سند وثیقه را به یک وکیل ماهر بسپارید.
 • وکیلی که در این زمینه تجربه داشته باشد می تواند به راحت ترین حالت ممکن اجاره سند ملکی را استعلام بگیرد.
 • پس از درخواست استعلام سند ملکی، مراحل مربوط به استعلام در اداره های ثبت اسناد رسمی انجام می شود.
 • فردی که قصد ارائه ی سند را دارد، می تواند به مراجع قانونی که همان دادگستری و یا دادسرا است مراجعه کرده و سند مورد نظر را جهت آزادی فرد متهم ارائه دهد.
 • پس از ارائه ی سند توسط فرد سندگذار، قاضی پرونده به کارشناسان دادگستری دستور بررسی های کارشناسی سند را می دهد.
 • پس از بررسی سند، ملک مورد نظر در پشت یک سند که تک برگ می باشد ثبت خواهد شد.
 • پس از ثبت شدن سند ارائه شده، نامه ی مربوط و مختص بازداشت سند صادر خواهد شد.
 • بعد از پشت سرگذاشتن تمام موارد گفته شده، دادیار و یا بازپرس پرونده می تواند دستور آزاد شدن زندانی را صادر کند.

 

اجاره سند برای وثیقه زندانی

مهم ترین ویژگی های فرد ضمانت کننده در اجازه سند کدام اند؟

 

با توجه به این که قیمت سند برای اجاره زندانی متفاوت می باشد و به عوامل زیادی بستگی دارد، قبل از اجاره دادن سند و همچنین اجاره گرفتن سند، بهتر است تمامی موارد مربوط به این فعالیت را مورد بررسی قرار دهید.

در این مرحله به مهم ترین ویژگی های فرد ضمانت کننده در اجاره سند توجه داشته باشید.

 • فردی که به عنوان ضمانت کننده حضور پیدا می کند باید یک شخص معتبر و موجهی باشد.
 • کارمندانی که به صورت رسمی در ارگان های مختلف دولت مشغول به کار می باشند، می توانند به عنوان شخص ضمانت کننده حضور داشته باشند.
 • شخصی که دارای پروانه کسب معتبر باشد نیز می تواند به عنوان ضمانت کننده در قرار داد حضور داشته باشد.
 • برای این که فرد صاحب سند اطمینان خاطر بیشتری داشته باشد بهتر است یک یا دو نفر از نزدیکان و اعضای درجه یک فرد متهم و یا زندانی نیز به عنوان ضمانت کننده حضور داشته باشند.

اجاره سند برای وثیقه زندانی

در صورت عدم حضور متهم چه اتفاقی می افتد؟

یکی ازرایج ترین سوالاتی که در ارتباط با اجاره ی وثیقه برای افراد به وجود می آید این است که در صورت عدم حضور فرد متهم یا زندانی در دادگاه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ شرایط اجاره سند برای وثیقه زندانی بسیار مهم و حائز اهمیت است و در صورتی که تمام شرایط را بررسی کرده و سند را به دادگاه ارائه کرده باشید و در نهایت متهم هنگام احضار در دادگاه حضور پیدا نکند، وثیقه ی ارائه شده به دادگاه ضبط خواهد شد.

یکی دیگر از مهم ترین نکات در ارتباط با اجاره سند برای وثیقه زندانی و ارائه ی آن به دادگاه این است که در بسیاری از موارد صاحب سند فرد متهم نمی باشد و شخص ثالثی اقدام به ارائه ی وثیقه در دادگاه نموده است. در چنین شرایطی دادگاه به شخص ثالت مدت زمانی معادل 20 روز می دهد تا فرد متهم را به دادگاه تسلیم کند در غیر این صورت سند توسط مراجع قانونی ضبط خواهد شد.

 

تماس با پشتیبان